Üyelik Girişi
Site Haritası
Reklam

Saat

MED KÜLTÜR MERKEZİNDEN BASIN DUYURUSU

 

    MED KÜLTÜR SANAT DERNEĞİ'NİN 25.10.2012 Perşembe günü saat 15:00'da İstanbul Bağcılar'da bulunan merkezlerinde basın ve kamuoyu ile paylaştıkları "BASINA VE KAMUOYUNA" başlıklı duyurunun tam metnini sizlerle  paylaşıyoruz. 
        
 
BASINA VE KAMUOYUNA

Kürt kültür ve sanat kurumu olarak Kürtlere reva görülen her türlü baskı ve faşizan anlayışın gölgesinde bir bayramı daha yaşarken diğer bayramlardan farklı olmadığını 30 yıllık mücadele geçmişinden aşikarlığını korumak
tadır.
Geçmiş 12 eylül cuntasının anlayışı ne ise bugünün anlayışı, da demokrasi kılıfı adı altında kendi faşizan anlayışını modernize etmiş ve bunu Kürt halkına ucuz hikayelerle, vaatlerle, para ile satın alma, değişik maddelerle ve ahlaki olmayacak kandırmacı, ayrıştırmacı faşizan politikalarla yapmaya çalışmaktadır.

Bu sinsi politikasını gerçekleştirdiğini net bir şekilde söylem ve eylemlerinde pratik çalışmalarında yüzsüzce görebiliyoruz. Onun içindir ki eli kolu bağlı ve çaresizliğinde direnişin en kutsal ifadesi ile bedenlerini ölüm oruçlarına yatıran Kürt halkının kutsal ve değerli tutsaklarının bu oyunların ne kadar çirkef ve kirli olduğuna fazla sessiz kalmayıp elinden bu eylemden başka bir silahı olmayıp bedenlerini Kürt halkının değerlerine siper etmiş olup ana sütü gibi en temel hakkı olan olmazsa olmazı talepleri;

PKK ve Kürt halk lideri Sayın Abdullah ÖCALAN’ın üzerindeki tecritte son verilmesi ve müzakerelerin yeniden başlanması 
ANADİLDE savunma ve eğitime işaret ederek kültürel ve diğer özlük haklarını dile getirmekte olup ana sütü kadar helal olan biz Kürt halkı için bedenlerini ölüme yatırıp ve isteklerinin kabul edilinceye kadar devam edeceklerini belirtmektedirler.

Ve bizde MKS-DER (MED KÜLTÜR SANAT DERNEĞİ ) olarak Yaşamı uğruna ölecek kadar sevenlerin çığlığını duyun” diyoruz, ve haykırıyoruz diyoruz ki;
Toplumun büyük çoğunluğu duyarsız gözlerle dirhem ,dirhem eriyen Kürt devrimcileri izliyor.Vicdan sahibi olanların çırpınışı ise insanlık vicdanını hayata geçirmeye yetmiyor.
En acısı ise devrimcilerin taleplerini karşılayacak olanların kan emici vampirler olması.
Bu her an bir ölüm bekleyen gözlerimizin içine bakarak umursamaz kin,nefret kokan çığırtkanlığı ile milliyetçi histerik çığlıklarını sürdürmektedirler. 
Tek çare ise vicdan sahibi olan insanların daha etkili eylemlerle ve kitleselleşerek barbarlara yaşanacak ölümlerden sorumlu olacaklarını hissettirmeleri,başka çare yok!
Tarih bir kez daha insanlık onurunu taşımayı vicdan sahibi insanların omuzlarına yüklemişken bu tarihi görevden kaçmak insanlığa ihanet anlamına gelir.Bu yüzden gün bugündür diyoruz.
‘’Bugün insanlığın sesini daha gür çıkaramazsak yarınlar karanlıklarda barınan yarasaların olacağını unutmamak lazım!! diyor ve MKS-DER (MED KÜLTÜR SANAT DERNEĞİ ) olarak bir kez daha vurguluyoruz 

‘’Yaşamı uğruna ölecek kadar sevenlerin çığlığını duyun” 

,,, ÖLÜM ORUÇU 44.GÜNÜNDE,, 
,, ÖLÜMLERİ DURUDURUN ,,MKS-DER (MED KÜLTÜR SANAT DERNEĞİ )


Yorum Yaz - Arşiv   1305 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Reklam

  CÎHÊ REKLAMÊ